کتاب قصر بیقراری به چاپ رسید! کتاب فیروز و شهناز به چاپ رسید ! کتاب سلیم و سلمی به چاپ رسید! کتاب شب نشینی مهتاب چاپ کتاب شاهد عرشی(عرشی اکبر آبادی) تصحیح تفسیر منظوم سوره یوسف ترنم خیال زلال اندیشه مقدمه و تصحیح مناظره بغداد و اصفهان محب و محبوب در سایه سار خیال میراث روزهای خستگی از آفاق ادب فارسی زبان و ادبیات فارسی ( عمومی ) دیوان ادیب صابر ترمذی


انتشار سه اثر جدید از دکتر احمد رضا یلمه‌ها

انتشار سه اثر جدید از دکتر احمد رضا یلمه‌ها

پرنیان پُرنگار، آوای باران و پنجره‌ای رو به مهتاب عناوین کتب جدید احمدرضا یلمه‌ها است که به تازگی از سوی انتشارات راشدین تهران به چاپ رسیده است. پرنیان پُرنگار هفتمین دفتر از مجموعه مقالات ادبی ایشان است که در سال‌های مختلف به رشته تحریر درآمده است. این اثر شامل چهارده مقاله‌ است که در هر کدام از بخش‌های این مجموعه، همکارانی ایشان را همراه بوده‌اند. زین و محمود اثری نفیس و تازه یافته، بررسی و تحلیل منظومه غنایی لیلی و مجنون پرتو، شاهزاده هرمز و نازنین گل داستان غنایی منثور، وامق و عذرا منظومه غنایی ارزشمند از ملایعقوب کشمیری، بررسی و تحلیل داستان حیدربک و سنمبر، فلکناز نامه‌ای دیگر، یوسف
و زلیخا منظومه غنایی فراموش شده از میرزا معصوم خاوری کوزه‌کنانی، بررسی و تحلیل منظومه غنایی شاهرخ و گلرخ، بررسی و تحلیل داستان عاشقانه گلریز، منظومه ناشناخته بهرام و بهروز، بررسی و تحلیل منظومه ناشناخته مهر و وفا، تحلیل منظومه غنایی وامق و عذرای فکری اردبیلی، بررسی و تحلیل داستان عاشقانه گلچهره و سمن بوی و بررسی و تحلیل منظومه غنایی فیروز و شوخ عناوین هر کدام از بخش‌های این کتاب می‌باشد که در هر بخش به بررسی و تحلیل هرکدام از این آثار غنایی پرداخته شده است.

آوای باران دومین دفتر از مجموعه مقالات فرهنگی احمدرضا یلمه‌هاست که با همکاری
آقای مسلم رجبی تهیه و تدوین شده است و به پژوهش‌های قرآنی و دیگر معارف دینی و اسلامی می‌پردازد. عناوین هشت بخش این اثر عبارتند از: بینامتنیت قرآنی در غزلیات حافظ شیرازی، بررسی تطبیقی مثنوی مولوی با دیوان امام علی (ع) از دیدگاه ادبیات تعلیمی، بینامتنیت آیات و روایات در گلستان سعدی، بینامتنیت قرآنی در اشعار حکیم سنایی، نگاه بینامتنیت حدیثی به اشعار ولایی شاهنامه، آثار و خواص تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (س)، غدیرخم در آیینه شعر کهن فارسی، سیمای امام علی (ع) در آیینه شعر فارسی.

پنجره‌ای رو به مهتاب نیز دفتری است شامل دوازده بخش که به مقالاتی در حوزه شعر و ادب فارسی و ادبیات تطبیقی پرداخته است. عناوین هر کدام از بخش‌های دوازده‌گانه این اثر عبارتند از بررسی تطبیقی اشعار تعلیمی رودکی و ابوالعلا معرّی، پژوهشی پیرامون مکتب سیر سر زانو، بررسی تطبیقی آموزه‌های اخلاقی در اشعار جبران خلیل جبران و پروین اعتصامی، جلوه‌هایی از سبک باروک در شعر صائب تبریزی، رگه‌هایی از رئالیسم جادویی در گلستان سعدی، قصیده مرآت‌الصفای خاقانی از دیدگاه ادبیات تعلیمی، نگاه تعلیمی ـ غنایی به بهاریه در اشعار سعدی، بازتاب جلوه‌های نوستالژی در اشعار احمد عزیزی، پیر، گونه‌ها و نمونه‌های آن در شعر صائب تبریزی، بررسی تطبیقی نوستالژی در شعر سهراب‌ سپهری و عبدالوهاب بیاتی، مفهوم نهادین اشک و کارکردهای هنری ـ ادبی آن در شعر صائب و پژوهشی پیرامون شادی و شادی‌آفرینی در شعر حافظ.

نوشته شده در تاريخ : ۶ م/دی ماه / ۱۳۹۴ توسط : مدیر


برچسب ها : ،،،،،دیدگاه خود را بیان کنید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.